Spodnie z dzianiny dresowej / Knitwear trousersPolski
*
English*
*I am still learning. Sorry. :)

Niedawno zamieściłam wpis o tym, że można szyć – wbrew temu co piszą tu i ówdzie – elastycznymi nićmi na zwykłej maszynie. Mój sposób wypróbowałam podczas szycia spodni z dzianiny dresowej. Po kilku przegranych bitwach z przymocowywaniem gumki w końcu wygrałam wojnę – właśnie dzięki elastycznej nici. :P Wpis tu.

A dzisiaj chcę Wam pokazać wspomniane spodnie. Gdy je tworzyłam moje doświadczenie z tego typu dzianiną było zerowe. Co więcej, zgubiłam mój jedyny wykrój z Burda.com – na spodnie. Gdy go parę lat temu pobierałam ze strony, był darmowy. Te miłe czasy się niestety skończyły i teraz już darmowy nie jest. W związku z tym musiałam z braku laku albo poczekać albo stworzyć swój własny wykrój. Postanowiłam wykorzystać okazję i poradzić sobie sama. W sumie jedyny stresujący fragment to dobrze wykroić tyłek. Dało radę. ;) Na szczęście.

Sam materiał kupiłam kiedyś na Allegro i go uwielbiam. Jest bardzo miły w dotyku, nie wypycha się. To jest bawełna (ponad 80%), elastan i poliester. Dla mnie idealne połączenie. :)

A dlaczego w ogóle uszyłam takie a nie inne gacie? Powód jest taki, że bardzo podobały mi się spodnie, które z tyłu i z przodu mają widoczny szew. Nie mogłam jednak takich dostać. W sklepach są, ale dla mnie zawsze za krótkie…


Proszę zostawcie komentarze poniżej i dajcie znać co myślicie. Poza tym, będę bardzo szczęśliwa jeśli zaobserwujecie mojego bloga i/lub polubicie na Facebooku (po prawej). 
Hello. Today I wanna show you knitwear trouser that I made couple of months ago. That was my first time making something from that kind of fabric. Also, the other problem was that I’ve lost my trousers pattern that I had from Burda.com. Few years ago, when I got it, it was for free. Now it’s not. That’s why I decided that it’s a great opportunity to try making my own trousers pattern. So I’ve made it and used it. When trousers were all finished I discovered that there is a problem with wide elastic that was suppose to tighten trousers at the hips. Finally I discovered that I could use elastic thread to sew it all together. After a few tries (I used my simple and pretty old sewing machine for that) I’ve found the way to do it right. Everything is fine now and I can finally wear them without worry that I would lose them. ;P

Please live some comments below and let me know what you think. :) Also, I will be very happy if you join and become a member of this little blog of mine or/and like my blog on Facebook (on the right).Wlazłam na drzewo ;P


Złażę z drzewa ;D

Szycie elastyczną nicią na zwykłej maszynie - jest możliwe. :) 
Co o tym myślicie? | What do you think about it?


MadeByMadameWu na DaWanda

Komentarze

 1. jak zwykle perfekcyjne
  i jak zwykle pojawia się we mnie nutka zazdrości
  ech to nic może za kilka miesięcy złożę u Ciebie zamówienie na takie spodnie?
  bo wydaje mi się że mamy podobny rozmiar ;)
  fajnie było by wyskoczyć w "plener" w takich eleganckich i jednocześnie wygodnych spodenkach

  OdpowiedzUsuń
 2. Spodnie wyglądają rewelacyjnie i na pewno są wygodne poradziłaś sobie w 100%

  OdpowiedzUsuń
 3. Super wyszły! Świetnie w nich wyglądasz i poradziłaś sobie mistrzowsko :) Gratuluję !

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładnie leżą a ja chciałabym umieć uszyć takie spodnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. świetne spodnie :) dobrze, że sobie poradziłaś z gumką. Dzięki za wiadomość, że da się szyć nicią elastyczną na zwykłej maszynie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Spodnie bardzo fajne a na dodatek sprawdzają się do chodzenia po drzewach ;);)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania! <3 (Maniacy gramatyczni, reklamy, czytanie bez zrozumienia i hejty nie są mile widziane. :)